fin_pujcka_cz_PR

Podnikatelská půjčka a vše, co byste o ní měli vědět

Bez peněz, do hospody nelez – a do podnikání už vůbec ne. Pokud jste se rozhodli rozjet vlastní byznys, bez finančního kapitálu se v začátcích neobejdete. Jenomže co když nemáte k dispozici vlastní finanční prostředky a nechcete svého podnikatelského snu za žádnou cenu vzdát? Možným řešení zapeklité situace je podnikatelská půjčka. Respektive některá z množství variant, které nabízí banky i nebankovní instituce. Než si však půjčíte, seznamte se se všemi výhodami i negativy.

Proč si na podnikání půjčit?

Jak bylo zmíněno v úvodu, nastartovat podnikání bez peněz bývá prakticky nemožné. I velmi malý byznys obvykle vyžaduje určitou investici, byť se pohybuje řádově v tisících až nižších desítkách tisíc. Sehnat takovou částku je pro spoustu novopečených podnikatelů komplikované, protože nedisponují vlastními úsporami a nemají nikoho blízkého, kdo by jim s důvěrou zapůjčil potřebný obnos bez nároku na úrok. Díky podnikatelské půjčce tak mohou proměnit sen o vlastním byznysu v realitu.

Podnikatelská půjčka samozřejmě není primárně určena pouze pro podnikatele, kteří budují firmu od nuly – často představuje jedinou možnost, jak financovat růst nebo vyřešit nečekané finanční potíže.

Z hlediska výhodnosti (tzn. nižší RPSN a podmínek) se většinou jeví výhodněji bankovní podnikatelské půjčky. Ty však nelze využít jinak než na konkrétní účely. Nebankovní instituce bývají dražší, ale jejich produkty nebývají účelově omezené, což je v mnoha případech rozhodujícím kritériem.

Množství finančních prostředků, které mohu podnikatelé v rámci úvěru čerpat, se pohybuje v řádech tisíců až milionů korun. Doba splatnosti pak v řádu měsíců až desítek let. Při posuzování žádosti je přihlíženo k příjmům (obratu) a mnohdy i podnikatelskému plánu. Vždy samozřejmě záleží na podmínkách daného poskytovatele.

Nevýhody, na které se musíte připravit

Zatímco běžné spotřebitelské půjčky jsou poměrně dostupné a na nižší částky dosáhne téměř každý žadatel, podnikatelé mají mnohem složitější vyjednávací pozici. Úvěry na podnikání, a to zejména ty bankovní, jsou poskytovány za citelně přísnějších podmínek.

Naprostou samozřejmostí bývá kontrola v registru dlužníků. Poskytovatelé zároveň důsledně prověřují bonitu a v případě větších částek vyžadují ručení nemovitost. Požadavky jdou ruku v ruce s výší půjčky.

Další z podmínek pak bývá vypracování podnikatelského plánu. Ten požadují především bankovní instituce, které nejsou tak benevolentní jako poskytovatelé z nebankovního sektoru.

Za nevýhodu lze považovat i celkově delší proces vyřízení. Sjednání podnikatelské půjčky je většinou výrazně delší než uzavření klasické osobní půjčky.

Jak vypadá bezpečná nebankovní půjčky pro podnikatele?

Solidního zprostředkovatele nebankovních půjček poznáte podle toho, že má na svém webu všechny náležitosti, které mu ukládá legislativa. Jedním z takových zprostředkovatelů je Fin-pujcka.cz, kde si mohou zájemci požádat o jednoduchou podnikatelskou půjčku ve výši 15 až 30 tisíc Kč se splatností od 25 do 40 měsíců a bezúčelovou podnikatelskou půjčku od 50 do 200 tisíc Kč splatnou od 12 do 60 měsíců. Podmínkou pro schválení je doložení daňového přiznání za min. jedno období (v případě vyšší částky jsou zapotřebí kopie za 2 roky). Půjčka není určena pro cizince bez trvalého pobytu, osoby v exekuci a v insolvenci.

Proces žádosti o podnikatelský úvěr je koncipován s ohledem na rychlý a hladký průběh. Žádost lze poslat online prostřednictvím formuláře nebo telefonicky. Podpis smlouvy může proběhnout v kanceláři i na dálku.          

Autor příspěvku: redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *